X Misterium Pasyjne – Chaps i Adam Strug
9 kwietnia 2017, godz. 19.00, Kościół Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS)

X Misterium Pasyjne: Chór Szyrockiego i Adam Strug – na dobry początek Wielkiego Tygodnia.

Jubileuszowa – dziesiąta edycja Misterium Pasyjnego odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Kościele Seminaryjnym, ale będzie miała szczególny charakter: chórowi towarzyszyć będzie wybitny polski śpiewak, instrumentalista i poeta – Adam Strug wraz z Mateuszem Kowalskim (lirnikiem), którzy wykonają dawne polskie pieśni pasyjne zachowując średniowieczne maniery wykonawcze: specyficzny strój oraz sposób wydobycia dźwięku.

X Misterium Pasyjne – CHAPS i Adam Strug

X Misterium Pasyjne – Chaps i Adam Strug

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS)

Takie połączenie muzycznej spuścizny reprezentowanej przez zaproszonych do współwykonania gości wraz z nową sztuką wokalną kultywowaną przez CHAPS jest gwarantem powstania wyjątkowego wydarzenia sakralno-muzycznego.

Jaką drogę przeszła muzyka polska przez ostatnie pół tysiąca lat można posłuchać w szczecińskim seminarium w niedzielę palmową o godzinie 19.00. Wstęp wolny

Jeżeli nie możesz dotrzeć na nasz koncert to zapraszamy na Transmisję Live z naszego koncertu, która odbędzie się na fb.com/chapspl

Chór Akademicki im. prof. Szyrockiego ZUT
Adam Strug

Mateusz Kowalski – lira korbowa
Katarzyna Borecka – organy
Szymon Wyrzykowski – dyrygent

Koncert w ramach cyklu „Tempus Fugit”

Koncert w ramach Jubileuszu 70-lecia Tradycji Akademickich ZUT w Szczecinie

CHAPS

Mecenat:
Miasto Szczecin (koncert współfinansowany przez Miasto Szczecin)

Współpraca:
Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne
Elvira Lipko Design

Adam Strug

Adam Strug (ur. 1970) – polski śpiewak i instrumentalista, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego „Monodia Polska”, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.

Zajmuje się głównie sztuką wokalną, ale nie stroni od form wyłącznie instrumentalnych. Jego piosenki wykonują także inni wokaliści: Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Wojciech Waglewski, oraz Janusz Prusinowski Trio i inne zespoły folkowe.

W muzyce tradycyjnej Strug reprezentuje nurt zachowawczy. Jest depozytariuszem i popularyzatorem pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej, a wykonywanych w skalach wcześniejszych niż powszechnie dziś używana skala dur-moll.

Mateusz Kowalski

Multiinstrumentalista, współtworzy zespoły: Tęgie Chłopy, Monodia Polska, Maciej Filipczuk i Goście Weselni, oraz własną Kapelę Kowalskiego.

W zespole Adama Struga gra na mandolinie.