24.05.2017, środa, godz. 18.00, Filharmonia w Szczecinie

Światowej sławy soliści, znakomita orkiestra naszej rodzimej Opery na Zamku, a w roli głównej chluba Szczecina: tzw. CHAPS czyli Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie

Artyści wykonają niekwestionowane arcydzieła muzyki wokalno-instrumentalnej dwudziestego wieku: słynne Stabat Mater Karola Szymanowskiego oraz głęboko religijne, a zarazem nawiązujące do muzyki filmowej Exodus i Angelus Wojciecha Kilara.

W ten sposób świętować będziemy  siedemdziesięciolecie powstania Politechniki Szczecińskiej, która w 2009 roku stała się częścią Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

To specjalne wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Szczecinian.

Zapraszamy w środę 24. maja na godzinę 18.00 do Filharmonii Szczecińskiej.

Bilety do nabycia na bilety.fm… czytaj więcej

KONCERT SPECJALNY z okazji 70-lecia tradycji akademickich ZUT w Szczecinie

24.05.2017, środa, godz. 18.00, Filharmonia w Szczecinie

To specjalne wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Szczecinian.

Zapraszamy w środę 24. maja na godzinę 18.00 do Filharmonii Szczecińskiej.

Bilety do nabycia na bilety.fm przez stronę www oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku i w szklanym pawilonie w „Alei Kwiatowej”

Więcej informacji -> tutaj <-

W programie koncertu:

Karol Szymanowski (1882-1937) „Stabat Mater”  na sopran, alt, baryton, chór mieszany i orkiestrę

Wojciech Kilar (1932–2013) „Angelus” na sopran, chór mieszany i orkiestrę

Wojciech Kilar „Exodus” na chór mieszany i orkiestrę

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie,

Orkiestra Opery na Zamku

soliści: Monika Świostek – sopran, Dobromiła Lebiecka – kontralt, Jarosław Bręk – baryton

dyrygent: Szymon Wyrzykowski

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie