Sopran, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Hanny Michalak.

Anna Wilk

Jest laureatką konkursów wokalnych: II Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy Mazowsza (2007, wyróżnienie i nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Słoniowskiej w Dusznikach Zdroju (2008, nagroda specjalna w kategorii operowej), II Międzuczelniany Konkurs W Kręgu Muzyki Słowiańskiej (2009, III nagroda), XIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im.Ady Sari (2009, wyróżnienie, nagrody specjalne m.in. za wykonanie arii W.A.Mozarta). Debiutowała partią I Nimfy w operze Rusałka A. Dvořaka w Teatro dell’Opera di Roma w 2008 roku. Na Scenie Kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy kreowała główne postacie w takich operach jak: Jolanta P. Czajkowskiego (Jolanta), Czarodziejski flet W. A. Mozarta (Pamina), Wesoła wdówka F. Lehara (Walentyny).

W 2007 roku odbyła stypendium wokalne w Istituto Superiore di Musicali „Achilles Peri” w Reggio Emilia, pracując pod kierunkiem prof. Mauro Trombetty i Rosy Riciotti. Swe umiejętności wokalne doskonaliła również podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: S. Kopčáka (Słowacja) S. Meredith (USA), T. Żylis–Garę, H. Łazarską (Austria). Jest stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego oraz laureatką nagrody prezydenta miasta Włocławka.

Anna WilkProwadzi ożywioną działalność koncertową, występując na estradach krajowych i zagranicznych (Rawenna, Reggio Emilia, Tuluza, Florencja, Rzym). Można ją było usłyszeć m.in. w Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Płockiej, Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, Teatrze Jeleniogórskim podczas Letniego Festiwalu Muzycznego (2008).

W 2008 roku wzięła udział w projekcie muzycznym Mozart 2008, w ramach którego koncertowała w wielu miastach Polski, śpiewając partie solowe w dziełach Mozarta oraz utworach współczesnej muzyki sakralnej. W trakcie trwania trasy koncertowej dokonała wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Występowała pod batutą takich dyrygentów jak: Günter Neuhold, Emir Saul, Szymon Wyrzykowski, Piotr Wajrak, Zygmunt Rychert. W swoim repertuarze ma partie operowe i operetkowe w takich dziełach jak Jolanta P. Czajkowskiego, Czarodziejski Flet W. A. Mozarta, Rusałka A. Dvořaka, Wesoła wdówka F. Lehara. Wykonuje też partie solowe w utworach oratoryjno– kantatowych (m.in. Stabat Mater G. B. Pergolesiego, Gloria i Magnificat A. Vivaldiego, Stabat Mater i Missa Brevis Sancta Joannis de Deo J. Haydna, Krönungsmesse KV 317 i Missa Brevis in G KV 140, Benedictus sit Deus KV 117, Regina Coeli KV 276 W. A. Mozarta, Salve Regina HWV 241 G. F. Händla). Szczególnym zainteresowaniem darzy muzykę Belliniego, Donizettiego oraz Mozarta.

Źródło: annawilk.art.pl