CHAPS na ŚWIĘTA – Hej, w dzień narodzenia (wideoklip)

Oto nasza druga niespodzianka na Święta. Zapraszamy do obejrzenia drugiego z opracowań kolędowych – ‚Hej, w dzień narodzenia’.

Wideoklipy te są okazją do przypomnienia postaci tego wybitnego szczecińskiego kompozytora, w związku z przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicą śmierci.

CHAPS na ŚWIĘTA – Hej, w dzień narodzenia (wideoklip)

Nagranie dźwiękowe kolędy zrealizowane zostały przez Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie w przepięknej akustyce kościoła seminaryjnego zostały wzbogacone warstwą video według scenariusza Małgorzaty Frymus – szczecińskiej publicystki i dziennikarki. Produkcję zrealizował Łukasz Nyks. Duet Frymus-Nyks nagrodzony na festiwalu filmowym w Monako posiada bogate doświadczenie w realizacji podobnych projektów. W artystycznej realizacji wideoklipów wzięli również udział: Mateusz Piotrowski – profesjonalny realizator wideo, związany ze szczecińską telewizją oraz Michał Bereza – warszawski reżyser dźwięku.

Wykonawca
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Dyrygent
Szymon Wyrzykowski