„Viva Vivaldi!” – Świat włoskiego księdza od skrzypiec po chóry

Mamy zaszczyt zabrać Państwa w niezwykłą muzyczną podróż do Włoch podczas koncertu „Viva Vivaldi!”, który odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 19:30 w Kościele Seminaryjnym, w ramach cyklu Misterium Adwentowe organizowanego przez Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie.

Wieczór rozpocznie się od wykonania kultowej „Zimy” – jednego z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Antonia Vivaldiego. Orkiestra wraz z doskonałymi solistkami przeniesie nas w fascynujący świat włoskiego baroku.

Viva Vivaldi!

„Viva Vivaldi!” – Świat włoskiego księdza od skrzypiec po chóry

Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie jednak prezentacja dwóch rzadko wykonywanych utworów polichóralnych: „Beatus vir” i „Lauda Jerusalem”. Rozstawione w różnych częściach kościoła dwa chóry i dwie orkiestry dialogując ze sobą wytworzą unikatowe i fascynujące wrażenia brzmieniowe.

Bilety dostępne online biletomat.pl:

qr_kup_bilet_Viva_Vivaldi

Niech genialna muzyka Vivaldiego wypełni nasze serca magią nadchodzących Świąt!

Data: 17 grudnia 2023, 19:30

Miejsce: Kościół Seminaryjny AWSD, ul. Papieża Pawła VI/2, Szczecin

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (CHAPS ZUT)

Orkiestra Viva Vivaldi

Łucja Szablewska-Borzykowska (sopran)

Marzena Michałowska (sopran)

Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska (skrzypce)

Dyrygent Szymon Wyrzykowski

Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT

Partner:

Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie

Sponsorzy:

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Przedsiębiorstwo Budowlane „Calbud” Sp. z o.o.

Pogoń Szczecin S.A.

Patronat medialny: