Dyrygent, wokalista, pedagog, logopeda. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w szczecińskim chórze dziecięcym BELCANTO pod kierownictwem Iwony Mróz – Dudek. Po ukończeniu szczecińskich szkół muzycznych I i II stopnia wyjechał ze Szczecina, by szkolić się na uczelniach muzycznych Bydgoszczy i Poznania.
Szczecińskiej publiczności zaprezentował się dwukrotnie w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich jako kameralista z Zespołem Muzyki Dawnej COLLEGIUM VOCALE Bydgoszcz (Fryderyk 2001 – album roku, muzyka dawna).
Zrealizował interesujące projekty artystyczne i pedagogiczne. W ramach priorytetów MKiDN sfinalizował projekt „Fonemofonia” z udziałem solistów, chóru kameralnego PRO ACADEMICA oraz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, a ponadto prapremierę opery Oskara Kolberga „Scena w karczmie…” we współpracy z poznańską orkiestrą barokową Accademia dell’Arcadia w ramach Roku Kolbergowskiego 2014.
Wraz z Zespołem Pieśni Myśliwskiej NEMROD przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu nagrał w 2015 roku pierwszą w Polsce płytę poświęconą wielogłosowym pieśniom o tematyce łowieckiej i leśnej takich kompozytorów, jak Józef Elsner, Józef Karol Lasocki, Zygmunt Noskowski, Piotr Maszyński itd.
Jest również kierownikiem projektu „Salon z pierwszą operą polską”, gdzie we współpracy z artystami scen poznańskich wystawił odnalezioną w zbiorach specjalnych Biblioteki UAM najstarszą polską operę anonimowego kompozytora pod roboczym tytułem nadanym przez prof. Jerzego Gołosa „Heca albo polowanie na zająca”. Operę wystawiono m.in. w ramach Salonu Hubertowskiego w zamku Górków w Szamotułach, a także w ramach Festiwalu Wędrownego Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” oraz w zamku królewskim w Niepołomicach.
Od dwóch lat znajduje się pod opieką wokalną maestry Aleksandry Chacińskiej.
Przekonuje i namawia do uprawiania muzyki w jakiejkolwiek formie, ponieważ sam czerpie z niej harmonię ducha i optymizm na życie.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.