DRODZY CHÓRZYŚCI I ABSOLWENCI CHAPS! KOCHANA CHAPSOWA RODZINO!

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dawniej Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej, nadal nazywany CHAPS), postanowił w październiku 2018 roku zorganizować uroczyste obchody 65-lecia swojego istnienia.

W ramach jubileuszowych wydarzeń planujemy oczywiście koncerty, tradycyjny bal oraz inne okolicznościowe spotkania obecnych i byłych chórzystów. Jubileuszowe koncerty odbędą się w odnowionej siedzibie Opery na Zamku w Szczecinie.

Główne wydarzenia zaplanowaliśmy w dniach 19 i 20 października 2018 roku.

Jubileusz CHAPS

DRODZY CHÓRZYŚCI I ABSOLWENCI CHAPS! KOCHANA CHAPSOWA RODZINO!

Główne wydarzenia zaplanowaliśmy w dniach 19 i 20 października 2018 roku.

W piątek 19 października zaplanowaliśmy wykonanie razem z orkiestrą Opery na Zamku i solistami dzieła Carla Orffa „Carmina Burana”. Po koncercie planujemy „spontaniczne” spotkanie zjazdowiczów przy lamce wina w Galerii „O” Opery, gdzie planujemy również otwarcie wystawy jubileuszowej.

W sobotę 20 października 2018 r. CHAPS wykona koncert a cappella. Oba koncerty pod dyrekcją Dyrektora Artystycznego i Dyrygenta CHAPS dr. hab. Szymona Wyrzykowskiego. Po koncercie ok. godz. 21:00 odbędzie się tradycyjny uroczysty bal jubileuszowy, który zaplanowaliśmy w restauracji „Kantyna Portowa” na ul. Bytomskiej 16 (obok budynku Zarządu Portu Szczecin).

Mamy nadzieję, że pogoda w październiku tego roku dopisze, a my będziemy mieli jeszcze tyle siły aby spotkać się tradycyjnie w niedzielę 21 października w siedzibie CHAPS przy ul. Wyspiańskiego 1 na jubileuszowe „pogaduchy”.

Liczymy na liczny udział byłych i obecnych chórzystów we wszystkich wydarzeniach. Aby móc odpowiednio zaplanować i zrealizować wszystkie wydarzenia musimy jednak z wyprzedzeniem znać Wasze plany i deklaracje udziału w Jubileuszu.

Zgodnie z informacją od dyrygenta Szymona Wyrzykowskiego będzie możliwość wzięcia udziału w jubileuszowym koncercie „Carmina Burana” Carla Orffa, 19 października 2018 r. Dotyczy osób które śpiewały i znają ten utwór. Zgłoszenia udziału i harmonogram prób podany zostanie osobno.

Koncerty jubileuszowe CHAPS zaplanowano jako normalne wydarzenia w ramach abonamentu operowego. Dostaliśmy jednak zapewnienie, że pewna część biletów będziemy mogli zarezerwować dla naszych zjazdowiczów i umożliwić ich wykupienie zanim trafią one do sprzedaży otwartej. Niestety ze względu na uwarunkowania podatkowe (CHAPS nie jest płatnikiem podatku VAT) nie możemy pośredniczyć w sprzedaży i zakupu biletów trzeba będzie dokonać bezpośrednio w Operze na podstawie naszej rezerwacji. Ceny biletów uzależnione są od kategorii miejsc w Operze i różne dla obu koncertów.

Koncert „Carmina Burana” Carla Orffa – 19 października 2018 r., (piątek) godz. 19:00

Cena regularna – dowolna ilość zamówień:

I miejsca – 80 zł, II miejsca – 60 zł

Koncert Jubileuszowy a cappella – 20 października 2018 r., (sobota) godz. 18:00

Cena regularna – dowolna ilość zamówień:

I miejsca – 60 zł, II miejsca – 40 zł

Bal jubileuszowy w restauracji „Kantyna Portowa” – 19 października 2018 r., (sobota) ok. godz. 21:00 (do białego rana) –

Cena regularna: 150 zł od osoby.

I teraz najważniejsza informacja odnośnie biletów: będziemy mieli możliwość rezerwacji pewnej ilości biletów na koncerty jubileuszowe. Jednakże zgłoszenia rezerwacji biletów musimy otrzymać do dnia 30 czerwca 2018 r.

Ze względu na duże zainteresowanie biletami obowiązuje kolejność zgłoszeń, a sprzedaż biletów do wyczerpania dostępnych miejsc. Później bilety na oba koncerty trafią do ogólnodostępnej sprzedaży internetowej oraz sprzedaży odręcznej w kasie Opery i nie będziemy mieli wpływu na ich dystrybucję (obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”).

Zgłoszenia na bal (już bez możliwości gwarantowanej rezerwacji biletów na koncerty) przyjmujemy natomiast do dnia 15 września 2018 r. Tu nie ma ograniczeń w zakresie ilości zamawianych miejsc na balu, ale też ze względu na ograniczoną ilość miejsc w restauracji obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Zgłosić się można na dwa sposoby

1. osobiście, w siedzibie chóru przy ul. Wyspiańskiego 1
  2. internetowo, wypełniając poniższy formularz: