Legenda polskiej chóralistyki – Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, a dawniej Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej (CHAPS) – świętuje swoje 65. urodziny.

Kulminacja sezonu jubileuszowego będzie miała miejsce w dniach 19-20 października 2018 r. na scenie Opery na Zamku w Szczecinie.

19.10.2018 r. (piątek), godz. 19.00

„Carmina Burana”– Carl Orff

Orkiestra Opery na Zamku

Anna Wilk – sopran

Krzysztof Machowski – tenor

Łukasz Motkowicz –  baryton

Jubileusz 65-lecia CHAPS

19.10.2018 r. (piątek), godz. 19.00

„Carmina Burana”– Carl Orff

Orkiestra Opery na Zamku

Anna Wilk – sopran

Krzysztof Machowski – tenor

Łukasz Motkowicz –  baryton

Szymon Wyrzykowski – dyrygent

Zgodnie z wieloletnią tradycją, jubileusz otwiera monumentalny koncert oratoryjny. Tym razem będzie to „Pieśń nieznana” czyli Carmina Burana Carla Orffa – kantata z 1937 roku, oparta na XIII-wiecznych (czasem bardzo frywolnych) tekstach, której skrajna część „O Fortuna” stała się popkulturowym hitem.

To kultowe dzieło wykona ponad 100-osobowy skład chórzystów, złożony z aktualnych chórzystów Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT poszerzony o grupę absolwentów zespołu. Partie solowe wykonają wybitni soliści z teatrów operowych Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy.

20.10.2018 r. (sobota), godz. 18.00

Koncert galowy: „CHAPS expeditions”

Szymon Wyrzykowski – dyrygent

Tym razem koncepcja koncertu jubileuszowego daleko odbiegnie od klasycznych rozwiązań repertuarowych.

Chórzyści CHAPS zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż. Najpierw potężna dawka stylizowanego polskiego folkloru, później, za pomocą utworów „zdobytych” przez CHAPS podczas tras koncertowych, odwiedzimy najdalsze zakątki naszego globu.

Całość dodatkowo zilustruje symultaniczna prezentacja multimedialna.

BILETY NA OBA KONCERTY DO NABYCIA W KASACH OPERY NA ZAMKU

Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Współorganizator:

Opera na Zamku w Szczecinie

Mecenat:

Miasto Szczecin

Sponsor główny:

ENEA S.A.

Sponsorzy:

Fairplay Towage

Calbud

Kantyna Portowa