Miesiąc: grudzień 2017

Niepodległa – wspólny koncert a cappella chóru prof. Szyrockiego i chóru AM
Niepodległa 2018


Koncert a cappella | Chór im. prof. Szyrockiego ZUT z Chórem Akademii Morskiej
29 grudnia 2017 r. (piątek) 
g. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie przy ulicy św. Jakuba 1

WSTĘP WOLNY | Informacje dodatkowe: fb.com/chapspl

 

Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński oraz Krzysztof Kozłowski, Wojewoda Zachodniopomorski mają zaszczyt zaprosić na koncert

Niepodległa 2018 – Pomorze Zachodnie Ziemia Solidarności

inaugurujący wojewódzkie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Wykonawcy:
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Szymon Wyrzykowski – dyrygent

Chór Akademii Morskiej
Sylwia Fabiańczyk-Makuch – dyrygent

Przemysław Walich – recytator
Wydarzenie sfinansowane przez Ministerstwo Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 –… czytaj więcej

Niepodległa – wspólny koncert a cappella chóru prof. Szyrockiego i chóru AM

Niepodległa 2018 Koncert a cappella | Chór im. prof. Szyrockiego ZUT z Chórem Akademii Morskiej 29 grudnia 2017 r. (piątek) g. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie przy ulicy św. Jakuba 1 WSTĘP WOLNY | Informacje dodatkowe: fb.com/chapspl   Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński oraz Krzysztof Kozłowski, Wojewoda Zachodniopomorski mają zaszczyt zaprosić…

czytaj więcej
Kształcił się u wybitnych mistrzów batuty: Dyrygenturę Chóralną studiował  pod kierunkiem prof. Jana Szyrockiego (AM Szczecin), a Dyrygenturę Symfoniczno-Operową pod kierunkiem prof. Antoniego Wita (UMFC Warszawa), u którego odbył też studia doktoranckie. Prowadzi aktywną działalność koncertową z polskimi chórami i orkiestrami.

Jest Dyrektorem Artystycznym i jednym z założycieli Stowarzyszenia Mozart 2003, z którym zorganizował i wykonał ponad sześćdziesiąt koncertów oratoryjnych w Polsce i na Ukrainie. Jest dyrygentem cyklu corocznych prawykonań utworów oratoryjnych młodych kompozytorów polskich.








Od 2006 roku jest Dyrektorem Artystycznym Chóru Akademickiego im. prof. Szyrockiego ZUT w Szczecinie (dawniej Chór Akademicki Politechniki Szczecińskiej), z którym koncertował w całej Europie i Ameryce Południowej. Pod kierunkiem Szymona Wyrzykowskiego zespół zdobywa liczne nagrody na międzynarodowych… czytaj więcej

Szymon Wyrzykowski

Kształcił się u wybitnych mistrzów batuty: Dyrygenturę Chóralną studiował  pod kierunkiem prof. Jana Szyrockiego (AM Szczecin), a Dyrygenturę Symfoniczno-Operową pod kierunkiem prof. Antoniego Wita (UMFC Warszawa), u którego odbył też studia doktoranckie. Prowadzi aktywną działalność koncertową z polskimi chórami i orkiestrami. Jest Dyrektorem Artystycznym i jednym z założycieli Stowarzyszenia Mozart 2003, z którym zorganizował…

czytaj więcej
Pochodzi ze Zdun, małej miejscowości w południowej Wielkopolsce. Od dziecka miała do czynienia z muzyką tradycyjną, a to dzięki swojej mamie, która zapraszała lokalne zespoły i śpiewaczki na letnie imprezy poświęcone tradycyjnym obrzędom. Kontakt z muzyką rozpoczęła od lekcji fortepianu, który z czasem musiał ustąpić miejsca innym instrumentom.

Jako multuinstrumentalistka, gra na lirze korbowej, akordeonie, karimbie, altówce i cytrze. Instrumentów cały czas przybywa. Zajmuje się równolegle śpiewem tradycyjnym, znanym jako „biały głos” lub „śpiewokrzyk”. Wykonuje tradycyjne pieśni głównie z Ukrainy i Białorusi, ale także z Polesia i Podlasia. Wraz z zespołem Vidlunnia [działającym w latach 2010-2013] wykonywała pieśni ludowe i tradycyjne… czytaj więcej

Malwina Paszek

Pochodzi ze Zdun, małej miejscowości w południowej Wielkopolsce. Od dziecka miała do czynienia z muzyką tradycyjną, a to dzięki swojej mamie, która zapraszała lokalne zespoły i śpiewaczki na letnie imprezy poświęcone tradycyjnym obrzędom. Kontakt z muzyką rozpoczęła od lekcji fortepianu, który z czasem musiał ustąpić miejsca innym instrumentom. Jako multuinstrumentalistka, gra…

czytaj więcej
Dyrygent, wokalista, pedagog, logopeda. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w szczecińskim chórze dziecięcym BELCANTO pod kierownictwem Iwony Mróz – Dudek. Po ukończeniu szczecińskich szkół muzycznych I i II stopnia wyjechał ze Szczecina, by szkolić się na uczelniach muzycznych Bydgoszczy i Poznania.

Szczecińskiej publiczności zaprezentował się dwukrotnie w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt Pomorskich jako kameralista z Zespołem Muzyki Dawnej COLLEGIUM VOCALE Bydgoszcz (Fryderyk 2001 – album roku, muzyka dawna).

Zrealizował interesujące projekty artystyczne i pedagogiczne. W ramach priorytetów MKiDN sfinalizował projekt „Fonemofonia” z udziałem solistów, chóru kameralnego PRO ACADEMICA oraz osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, a ponadto prapremierę opery Oskara Kolberga „Scena w… czytaj więcej

Radosław Jastak

Dyrygent, wokalista, pedagog, logopeda. Przygodę ze śpiewem rozpoczął w szczecińskim chórze dziecięcym BELCANTO pod kierownictwem Iwony Mróz – Dudek. Po ukończeniu szczecińskich szkół muzycznych I i II stopnia wyjechał ze Szczecina, by szkolić się na uczelniach muzycznych Bydgoszczy i Poznania. Szczecińskiej publiczności zaprezentował się dwukrotnie w Sali Anny Jagiellonki Zamku Książąt…

czytaj więcej
Sopran, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Hanny Michalak.

Jest laureatką konkursów wokalnych: II Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy Mazowsza (2007, wyróżnienie i nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Słoniowskiej w Dusznikach Zdroju (2008, nagroda specjalna w kategorii operowej), II Międzuczelniany Konkurs W Kręgu Muzyki Słowiańskiej (2009, III nagroda), XIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im.Ady Sari (2009, wyróżnienie, nagrody specjalne m.in. za wykonanie arii W.A.Mozarta). Debiutowała partią I Nimfy w operze Rusałka A. Dvořaka w Teatro dell’Opera di Roma w 2008 roku. Na… czytaj więcej

Anna Wilk

Sopran, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Hanny Michalak. Jest laureatką konkursów wokalnych: II Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy Mazowsza (2007, wyróżnienie i nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Słoniowskiej w Dusznikach Zdroju…

czytaj więcej
MISTERIUM ADWENTOWE
Kantata Wygnanych | Piotr Klimek
Prawykonanie

WSTĘP WOLNY | Transmisja online: fb.com/chapspl

Kantata Wygnanych:
Ideą utworu jest nowe odczytanie tematyki Adwentu oraz ewangelicznej historii oczekiwania na narodzenie Zbawiciela czasu niepewności jutra, zagrożenia życia, wypędzenia z domu i braku własnego miejsca. Również – a może przede wszystkim – o istnieniu Nadziei, uzasadniającej ucieczkę i próbę przetrwania. W naturalny sposób figura Świętej Rodziny odczytywana jest jako alegoria współczesnego Uchodźcy – postaci, która stała się powodem do wielkiej, ponadnarodowej dyskusji, podziałów wewnątrz społeczeństw, stanowiąc jednocześnie wielki test na stan człowieczeństwa współczesnej Europy. Niosąc ze sobą tak aktualną tematykę „Kantata Wygnanych” odnosi się jednocześnie do historii gatunku.… czytaj więcej

Kantata Wygnanych | Piotr Klimek – Prawykonanie

MISTERIUM ADWENTOWE Kantata Wygnanych | Piotr Klimek Prawykonanie WSTĘP WOLNY | Transmisja online: fb.com/chapspl Kantata Wygnanych: Ideą utworu jest nowe odczytanie tematyki Adwentu oraz ewangelicznej historii oczekiwania na narodzenie Zbawiciela czasu niepewności jutra, zagrożenia życia, wypędzenia z domu i braku własnego miejsca. Również – a może przede wszystkim – o istnieniu Nadziei, uzasadniającej ucieczkę i…

czytaj więcej

© 2016 Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
70-497 Szczecin, ul. Wyspiańskiego 1, tel.: +48 91-423-8888, +48 501-011-920,+48 514 434 253, fax: +48-91-421-2188